Kdo si obeta največ od sprememb pri javnem naročanju?
GZS Zbornica MedTech Slovenija je zavezana Eticnemu kodeksu poslovne prakse MedTech Europe, ki je bil v Sloveniji sprejet leta 2017. Namen kodeksa je poenotiti sodelovanje industrije medicinskih pripomočkov z zdravstvenimi delavci in zdravstvenimi organizacijami ter te odnose narediti še bolj pregledne.
V GZS Zbornici MedTech Slovenija nadaljujemo z razvojem e-izobraževanja, s katerim preprosto pridobite ali po potrebi osvežite svoje znanje o vigilanci.
Predlog sprememb in dopolnitev Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju ter predlog novele Zakona o lekarniški dejavnosti sta po mnenju GZS – Zbornice MedTech Slovenija ustavno sporna ter odločno posegata in kršita pravice pacientov. Njuno sprejetje bi dodatno zmanjšalo dostopnost do zdravstvenih storitev za paciente. O tem so se strinjali udeleženci torkove spletne okrogle mize GZS - Zbornice MedTech Slovenija z naslovom »Koliko zdravja si lahko še privoščimo? Lahko še govorimo o ustavni pravici do zdravja?«, ki je potekala v torek, 14.9.2021.
Interaktivna spletna delavnica je namenjena vsem, ki delujete na področju medicinskih pripomočkov, predvsem distributerjem ter ostalim, ki želite pridobiti vpogled v obveznosti distributerjev in njihovo novo vlogo pri omogočanju dostopnosti pripomočkov na trgu EU.
V GZS Zbornici MedTech Slovenija želimo skupaj s strokovnjaki predstaviti in opozoriti na pravne anomalije, negativne posledice, zmanjšanje dostopnosti do zdravstvenih storitev za paciente, ki jih bo prineslo morebitno sprejetje dveh zakonodajnih predlogov - Predlog sprememb in dopolnitev Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju - EVA 2021 – 2722 – 0127 ter predlog Novele Zakona o lekarniški dejavnosti. Oba predloga, sta po mnenju GZS ZMS ustavno sporna ter odločno posegata in kršita pravice pacientov.
V GZS Zbornici MedTech Slovenija med predsedovanjem Slovenije Svetu EU aktivno sodelujemo pri številnih aktivnostih, med drugim tudi sooblikujemo in smo sponzor dogodka Dnevi eZdravja - Podatkovni prostori in digitalna preobrazba zdravstva.
Ljubljana, 26.5.2021 – Na današnji dan, po štiriletnem prehodnem obdobju, stopa v veljavo in v uporabo nova EU Uredba o medicinskih pripomočkih 2017/745 (MDR), ki predstavlja pomembno prelomnico v delovanju celotnega EU sektorja na področju medicinskih pripomočkov. Uvaja številne spremembe, kot so sledljivost izdelkov, strožji pogoji za pridobivanje certifikatov, večje obveznosti vseh deležnikov v distribucijski verigi, od zdravstvenih institucij, priglašenih organov do gospodarskih subjektov. Vse s ciljem zagotavljanja visoke ravni varovanja zdravja pacientov in uporabnikov ter spodbujanja inovacij na področju medicinskih tehnologij.
Vabimo vas, da se udeležite spletnega seminarja z naslovom VIGILANCA MEDICINSKIH PRIPOMOČKOV, kjer bo predstavljena vigilanca medicinskih pripomočkov z vidika novih zakonodajnih zahtev EU. Spletni seminar bo potekal v četrtek, 3.junija 2021, od 10. do 12. ure preko aplikacije Microsoft Teams Meeting.