ETIČNI KODEKS MEDTECH: PRAVILA IN ZAHTEVE ZA ORGANIZATORJE IZOBRAŽEVALNIH DOGODKOV

BREZPLAČNO ONLINE IZOBRAŽEVANJE:

Spoznajte kriterije za prejem sredstev za izobraževanje ter najpogostejše napake pri organizaciji dogodkov

9. marec 2023, ob 13h

Pred sezono, ki obeta ponovno oživitev strokovnih srečanj, izobraževanj in kongresov, vas vljudno vabimo, da se nam 9. marca 2023, ob 13. uri pridružite na brezplačnem spletnem izobraževanju. S podrobno predstavitvijo zahtev in določil etičnega Kodeksa MedTech vam želimo pomagati pri:

• razumevanju postopkov za pridobivanje SREDSTEV za izobraževalne namene;
  • iskanju odgovorov na pogosta vprašanja ORGANIZATORJEV strokovnih dogodkov;
  • ter širšem razumevanju MedTech zahtev po transparentnem in etičnem sodelovanju industrije in zdravstva.

PROGRAM, TEMELEČ  NA PRAKTIČNIH NAPOTKIH

Četrtek, 9. marec 2023

• 13:00Uvodni nagovor in predstavitev MedTech zbornice Slovenija

(Polona Mežan, direktorica MedTech zbornice Slovenija)

• 13:10 - Predstavitev osnovnih zahtev Etičnega kodeksa MedTech glede podpore dogodkov (Teja Kušar, vodja stebra etični kodeks MedTech zbornice Slovenija)
  • 13:20 - Najpogostejše napake organizatorjev dogodkov ter drugih prosilcev za finančno podporo strokovnih izobraževanj (Petra Leskovec, namestnica vodje stebra etični kodeks MedTech zbornica Slovenija)
  • 13:40 - Čas za vprašanja in odgovore ter diskusijo

Vaša vprašanja ali nejasnosti, s katerimi se srečujete v praksi, nam lahko anonimno posredujete na medtechslovenija@gzs.si in na dogodku bomo skupaj poiskali prave rešitve.

BREZPLAČNA PRIJAVA

VEČ O KODEKSU MEDTECH

Stalno in kakovostno izobraževanje zdravstvenih delavcev je pomembno in nujno potrebno. Zato ga podpiramo ga tudi proizvajalci in distributerji medicinskih izdelkov ter pripomočkov, združeni pod okriljem GZS Zbornice MedTech Slovenija.

Za etičnost in transparentnost prenosa znanj skrbimo z Etičnim kodeksom MedTech, ki družbam članicam s podrobnimi pravili narekuje, kdaj je finančna ali materialna podpora dopustna ter pod kakšnimi pogoji. Prav tako morajo biti konference oziroma strokovni dogodki, ki jih podprejo člani zveze MedTech, skladni z vsemi določili kodeksa ter pravočasno izpolnjevati zahteve po sistemu preverjanja konferenčnih podatkov (CVS).

Celoten kodeks MedTech najdete na spletni povezavi.