V okviru Zbornice MedTech Slovenija izvedli predavanje "VIGILANCA MEDICINSKIH PRIPOMOČKOV" na Fakulteti za farmacijo, Univerze v Ljubljani

V GZS Zbornici MedTech Slovenija verjamemo, da je izobraževanje mladih temelj za uspešno in varno zdravstvo. V ponedeljek, 3. januarja 2022 smo študentom magistrskega študija Laboratorijska biomedicina na Fakulteti za farmacijo, Univerze v Ljubljani, uspešno predali svoje znanje in izkušnje s področja upravljanja zapletov z medicinskimi pripomočki. Izvedli smo predavanje z naslovom "Vigilanca medicinskih pripomočkov", ki je vključevalo zakonske osnove, prepoznavo zapletov, način poročanja in obveznosti deležnikov v vigilančnem sistemu. Študentje bodo pridobljeno znanje poglobili in preverili na spletnem izobraževalnem modulu e-Vigilanca, ki poleg teoretičnega znanja vsebuje tudi obširno zbirko primerov iz prakse. Predavanje je izvedel Julijan Stropnik, vodja strokovne delovne skupine za vigilanco pri Zbornici MedTech Slovenija.