Novice



ZRELOST KIBERNETSKE VARNOSTI V ZDRAVSTVU


Vabimo vas na brezplačno interaktivno delavnico z naslovom

ZRELOST KIBERNETSKE VARNOSTI V ZDRAVSTVU,


ki bo potekala v četrtek, 25. novembra 2021, od 10.00 do 13.00


Delavnica je namenjena vsem, ki delujete na področju zdravstva in medicinskih tehnologij ter želite bolje razumeti, razviti in nadgraditi kibernetsko varnost v podjetju ter hkrati zagotoviti varovanje osebnih podatkov.

Vemo, da je z začetkom uporabe MDR v letošnjem letu obvezna kartica vsadkov za pacienta, prav tako morajo gospodarski subjekti v distribucijski verigi zagotavljati sledljivost medicinskih pripomočkov, ki jih morajo proizvajalci označiti v skladu s sistemom edinstvene identifikacije pripomočka. Posebej velja izpostaviti, da je potrebno za vsadke voditi register, ki vključuje občutljive podatke o pacientu.


Slednje je obvezno voditi, torej bo potrebno ustrezno zagotoviti varnost teh podatkovnih zbirk.

UREDBA (EU) 2017/745 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA z dne 5. aprila 2017 o medicinskih pripomočkih, spremembi Direktive 2001/83/ES, Uredbe (ES) št. 178/2002 in Uredbe (ES) št. 1223/2009 ter razveljavitvi direktiv Sveta 90/385/EGS in 93/42/EGS, omenjena področja ureja v svojem 18. členu, ki govori o kartici o vsadku in podaji informacij za paciente, ki imajo vsajen pripomoček, v 25. členu, ki se nanaša na identifikacijo pripomočka v dobavni verigi, v 27. členu, ki opisuje sistem edinstvene identifikacije ter 108. členu, kjer se države članice EU spodbuja k vzpostavitvi registrov in podatkovnih zbirk za posebne vrste pripomočkov, slednje je dobrodošlo pri izvajanju sistema vigilance na nacionalnem nivoju, prispeva pa tudi k neodvisni oceni dolgoročne varnosti in učinkovitosti pripomočkov, sledljivosti pripomočkov za vsaditev ali vseh teh značilnosti.


Na delavnici bomo odgovorili na naslednja vprašanja:

  1. Zakaj je pomembna kibernetska varnost?

➢ uvodna predstavitev: kaj je kibernetska varnost, praktični primeri incidentov Gregor Spagnolo

  1. Kako smo (podjetja v panogi) opremljeni za kibernetsko varnost?

➢ interaktivna delavnica: deljenje izkušenj ponudnikov, SWOT analiza kibernetske varnosti v panogi - moderatorka delavnice Ana Osredkar

  1. Kaj lahko naredimo za boljšo kibernetsko varnost?

➢ predstavitev: aktivnosti in ukrepi, ki jih lahko izvedemo glede na zrelost podjetja – Gregor Spagnolo


Dogodek je brezplačen, za sodelovanje so obvezne prijave preko prijavnice na spletni strani, število udeležencev je omejeno na 15 oseb. Povezavo za dostop do delavnice vam posredujemo najkasneje do 22.11.2021.

 

Dogodek sodi med zaključne aktivnosti evropskega projekta CYBER in je namenjen članom GZS Zbornice MedTech Slovenija zato vas vljudno vabimo k udeležbi.


O predavatelju

Gregor Spagnolo je lastnik podjetja SSRD d.o.o., ki se osredotoča na varni življenjski cikel in usposabljanje software razvijalcev. Certificiran etični heker (CEH) z več kot deset let izkušnjami in strokovnim znanjem na področju oblikovanja, implementiranja aplikacij in varnosti. Delo na varnostnem področju vključuje varnostne preglede, penetracije, analizo izvorne kode, varno programiranje, rudarjenje podatkov o varnostnih incidentih. Podpredsednik oddelka za kibernetsko varnost pri Združenju za informatiko in telekomunikacije pri Gospodarski zbornici Slovenije ter koordinator pri IKT, svetovalec za področje kibernetske varnosti za vladni CERT ter član upravnega odbora največje konference o kibernetski varnosti v Sloveniji BSides Ljubljana.

 

Fotogalerija