GZS Zbornica MedTech Slovenija uspešno sodeluje v delovni skupini Value–Based Procurement Community of Practice, ki promovira na “vrednosti temelječe naročanje v zdravstvu”

GZS Zbornica MedTech Slovenija, v okviru stebra JAVNO NAROČANJE V ZDRAVSTVU, uspešno sodeluje tudi v delovni skupini Value–Based Procurement Community of Practice (VBP CoP), ki promovira na “vrednosti temelječe naročanje v zdravstvu”.

Delovna skupina združuje organizacije za nabavo, naročnike, industrijo medicinskih tehnologij in sodeluje z zdravstvenimi institucijami ter ostalimi deležniki s področja zdravstva pri razvoju in implementaciji inovativnih metod nabave na evropskem trgu.

Ustanoviteljice delovne skupine VBP CoP so organizacije EHHPA (European Health Public Procurement Alliance), MedTech Europe in Boston Consulting Group. GZS Zbornico MedTech Slovenija v delovni skupini zastopa Alenka Umek, vodja stebra JAVNO NAROČANJE V ZDRAVSTVU, ki v skupini tudi aktivno sodeluje.

Več informacij o VBP CoP na spletni strani  https://www.vbpcommunity.eu/resource-library

Foto: Tadej Kreft / Kraftart