V GZS MedTech Slovenija izdelali Katalog sodobnih oblog za rane z opisi, poimenovanji in dimenzijami oblog ter drugih pripomočkov za oskrbo ran za zdravstvene institucije

V GZS Zbornici MedTech Slovenija v svojem delovanju v ospredje postavljamo zdravje uporabnikov in pacientov. Med številnimi aktivnosti si nenehno prizadevamo, da bi pacientom lahko zagotovili najsodobnejše medicinske pripomočke.

V okviru strokovnega področja in strokovne delovne skupine RANA, smo v sodelovanju s člani ZMS izdelali Katalog sodobnih oblog za rane, kjer so na enem mestu zbrani opisi, poimenovanja in dimenzije oblog ter drugih pripomočkov za oskrbo ran.

Strokovno področje oskrbovanja in zdravljenja ran v Sloveniji ima pred seboj številne izzive, med drugim tudi uvrstitev sodobnih oblog v seznam medicinskih pripomočkov, ki ga pripravlja Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije. Da bi to dosegli, bo potrebno v prvi vrsti poskrbeti za ustrezno izobraževanje in usposabljanje zdravstvenih delavcev na področju ran.

Pričujoči Katalog sodobnih oblog za rane, ki smo ga pripravili, v prvi vrsti predstavlja pomoč zdravstvenim ustanovam pri izbiri primernih sodobnih oblog in pri pripravi javnih naročil.

Posodabljali ga bomo enkrat mesečno.

Katalog sodobnih oblog za rane vključuje izdelke naslednjih članov GZS Zbornice Medtech Slovenija:

• Kastor medical dental d.o.o.
  • Lohmann & Rauscher GmbH
  • Medikal Lux d.o.o.
  • MM Surgical d.o.o.
  • Paul Hartmann Adriatic d.o.o.
  • Simps'S d.o.o.
  • Tosama d.o.o.
  • Valencia Stoma Medical d.o.o.
  • Zaloker & Zaloker d.o.o.

Vljudno vabljeni k ogledu kataloga:

Katalog sodobnih oblog za rane - Excel datoteka

Katalog sodobnih oblog za rane - PDF datoteka

Za vsa vprašanja smo vam na voljo na  na e-naslovu medtechslovenija@gzs.si.